עמוד הבית > דיקור סיני

דיקור סיני

אחת משיטות הטיפול העיקריות ברפואה הסינית היא דיקור סיני, או בשמו הלועזי "אקופונקטורה". בבסיס השיטה, המטפל ברפואה סינית  משתמש במחטים בעובי שערה עבה לדיקור במקומות שונים בגוף.

בגוף האדם ישנן 361 נקודות דיקור מסורתיות, היודעות להניע תהליכים ולהביא לאיזון המערכות. דיקור סיני יכול להיעשות בקצה אחד של הגוף והשפעתו תהיה בקצה השני. המחט יוצרת תגובה במקום הדיקור, ועל פי הסברה מעוררת תאי עצבים הסמוכים למקום, היכולים להשפיע מקומית או על אזורים אחרים בגוף.

ברפואה הסינית מתייחסים לאנרגיה הזורמת בגופינו בתור צי', צי' הוא הכוח המניע את התהליכים בגופינו. כמו כן ייחוס לא פחות חשוב מקבל הדם, דם מזין את גופינו ומספק הזנה למערכות השונות.
כאב בחלק מסוים בגוף יכול להיגרם כאשר אין אחידות בזרימה מתקיעות של צי' או דם, הדיקור הסיני מניע את הצי' והדם התקוע ומביא להפגת כאב.

הרפואה הסינית גורסת כי הגוף בנוי מ 14 ערוצים עיקריים הקרויים מרדיאנים שקשורים זה לזה, מרדיאנים הנמצאים בגופינו מכילים דם וצי', תפקידם הוא לשמר את הזרימה הנכונה ולדאוג שתהיה סירקולציה אחידה בין כולם.

דיקור סיני נחשב לשיטה עתיקה בת אלפי שנים וידוע כיעיל בתחומים רבים ומגוונים לרבות כאבי ראש, מיגרנה, תסמונת טורט, טיקים, הפרעת קשב וריכוז, אפילפסיה, חולשה, מתח ועוד.

הרפואה הסינית נותנת מענה לילדים ומבוגרים כאחד, חשוב להגיד כי דיקור סיני לילדים יכול להרתיע ולכן יש לנו תחליפים בקליניקה המדמים דיקור סיני ללא מחטים וצמחי מרפא סיניים המייעלים את הטיפול. טיפולי רפואה סינית מאוד יעילים במצבים אלו ויכולים לתת מענה במגוון תחומים כגון: טיקים אצל ילדים, תסמונת טורט בילדים, אפילפסיה בילדים והפרעת קשב וריכוז בילדים.

 

התכנים באתר הינם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי רפואי.

מרכז טיקלס –
רפואה סינית לטיקים ותסמונת טורט. 

קליניקת רמת אביב, תל אביב.

השאירו פרטים לקביעת שיחת יעוץ טלפונית
או התקשרו 054-4431054.

טיפ טיק
תרופת הריטלין להפרעת קשב וריכוז
התרופה עלולה להגביר טיקים ולכן אינה מומלצת בתסמונת טורט / טיקים אלא בהתייעצות עם רופא מומחה.
תזונה מטוגנת/ שומנית ומתובלת יתר על המידה
אינה מומלצת במקרים של טיקים / תסמונת טורט והפרעת קשב וריכוז.
מידע נוסף בעניין טיקים/ טורט
ניתן למצוא בספר "טיקים ותסמונת טורט" – מדריך להורים ואנשי מקצוע מאת ד"ר אוטום צ'ודהורי
נגישות